Dlaczego elektroterapia potrafi powstrzymać ból?

Elektroterapia ma prawo mieścić obszerny zakres zabiegów, w których stosuje się energię elektryczną jako narzędzie terapeutyczne, które pomaga w leczeniu ciała ludzkiego. W głównej mierze jest to użycie prądu elektrycznego do stymulowania nerwów oraz mięśni przez skórę, żeby zapewnić złagodzenie bólu, zgodnie z możliwościami.

Kręgarze, fizjoterapeuci, a nawet kardiolodzy stosują elektroterapię w celu poprawy jakości życia – jaka ma miejsce poprzez opanowanie bólu. Elektroterapia aktywizuje pracę mięśni i nerwów, a także ma działanie terapeutyczne polegające na uspokajaniu tkanek w celu złagodzenia bólu.

Dlaczego elektroterapia potrafi powstrzymać ból?

Jeżeli kiedykolwiek czułeś nieakceptowalne napięcie mięśni, wiesz, jak ciężkie może być. Jednakże to może być efektywnie leczone za pomocą elektroterapii, jaka przenika tkankę bez inwazji. Elektroterapia ma prawo również obniżyć napięcie mięśni, które niejednokrotnie jest odpowiedzialne za gigantyczny ból w plecach oraz karku. Zmniejszenie napięcia mięśni w szyi może pomóc w zapobieganiu migrenom, jakie wywołują osłabienie bólu. Obniżenie skurczów mięśni oraz bólu pleców ma prawo zapobiec zaostrzeniu kłopotów z plecami, co może prowadzić do kalectwa lub ewentualnie interwencji chirurgicznej.

Komu jeszcze wspomoże elektroterapia?

Niektóre osoby cierpią na skurcze mięśni, co prowadzi do obniżenia obrębu ruchu. Elektroterapia jest często stosowana w celu zmniejszenia obrzęku, co może poprawić zarówno zakres, jak i sam ruch. Elektroterapia aktywizuje rzadko używane mięśnie oraz pomaga zapobiegać marnowaniu się tych mięśni. Jest to zwłaszcza korzystne dla osób, jakie doznały urazu w wyniku kontuzji czy też udaru oraz nie są w stanie korzystać z mięśni. Elektroterapia może wspomóc w utrzymaniu napięcia mięśniowego oraz utrzymaniu siły mięśni, aż do poprawy stanu fizycznego.

Są jeszcze i inne korzyści dla pacjentów kardiologicznych – gra toczy się o inne przeznaczenia elektroterapii mieszczące elektryczną stymulację mięśni, jaka może poprawić siłę serca u osób z zastoinową niewydolnością serca.