Czym jest sonoterapia?

Prócz masażu i wielu innych procedur relaksacyjnych, sonoterapia jest niesłychanie skuteczną technologią medyczną dla organizmu. W tej technice dźwięki i ultradźwięki są wykorzystane do zrównoważenia wibracji ciała pacjenta.

Pragniesz dowiedzieć się więcej o jej dobrodziejstwach?

Czym jest sonoterapia?

W 1925 r. francuski fizyk Louis de Broglie dowiódł, że wszystkie detale wszechświata, w jakich ludzkie ciało jest cząstką, podlegają wibracji. W ten sposób ciało reaguje na wszelkie wibracje i pewne fale dźwiękowe. Potem badacze oraz doktorowie odkryli właściwości dźwięku na zdrowie. W ten sposób zdali sobie sprawę, że brzmienia mają zdolność modyfikowania przepływu krwi.

W rezultacie wiemy, że ciało wibruje z miarodajną częstością. Po uderzeniu, na przykład, częstotliwość ta jest modyfikowana oraz sprawia zakłócenia. Zastosowanie odpowiedniej częstotliwości do tej części ciała, jaka doświadczyła ciosu, pozwala zrównoważyć wibracje oraz odzyskać zdrowie dzięki kumulacji energii. Sonoterapia jest w szerokim zakresie stosowana w leczeniu bólu stawów i mięśni. Ultradźwięki są przede wszystkim skuteczne w leczeniu kamieni nerkowych, co zapobiega interwencji chirurgicznej.

Na świecie jest kilka technologii sonoterapii:

Rehabilitacja dźwiękiem Mannersa

Metoda oparta na wibracjach. Technologia ta jest w szerokim zakresie stosowana w Stanach Zjednoczonych oraz jest niezwykle wydajna u pacjentów, szczególnie tych cierpiących na stres.

Metoda Thomatisa

Ta metoda użytkuje muzykę i dźwięki jako środek uzdrawiania.

Metoda akustyczna

Ta metoda rodowodu fińskiego stosuje fale aktywowane przez komputer, a potem transmituje je do ciała ludzkiego pacjenta za wsparciem głośników zintegrowanych w określonym fotelu. Ta ostatnia technologia o wiele zmniejsza napięcie mięśni. Można również stwierdzić, że procedura akustyczna wspomaga obniżyć ciśnienie krwi pacjenta.

Dźwięk głosu jest też stosowany przez co niektórych terapeutów. Gra toczy się o kierowanie dźwięków emitowanych w kierunku części ciała, którą wypada leczyć. Z drugiej strony ważne jest mieć pojęcie, że sonoterapia w połączeniu z hipnozą może pozwolić palącym na rzucenie palenia.